Mercedes müşterileri bir yıldan fazla bekliyor

0

Mercedes müşterileri

Çip sıkıntıları nedeniyle Mercedes müşterileri bazı modeller için bir yıldan uzun süre beklemek durumunda kalabiliyor. Kallenius konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mercedes müşterileri çip tedarik sorunuyla mücadele ediyor

Daimler CEO’su Ola Kallenius bir röportajda, Mercedes-Benz müşterilerinin çip kıtlığından kaynaklanan üretim kesintileri nedeniyle siparişleri için bir yıldan fazla bekleme süreleriyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung, “Mercedes-Benz’de talep çok büyük ve aynı zamanda maalesef ciddi sınırlamalar var. Bazı modeller için bekleme süreleri istediğimizden daha uzun, bazı durumlarda bir yıldan fazla” dedi.

Kaellenius, önemli tedarikçi ülkelerdeki yapısal sorunların yanı sıra pandemi kaynaklı darboğazlar devam ederken, dünya genelinde otomobil üreticilerini rahatsız eden çip tedarik sorunlarının 2023’e kadar devam edeceğine dair önceki bir tahminini yineledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>