Techinside Google News
Techinside Google News

Merkezi olmayan eğitim küresel ekonomiyi yeniden şekillendirecek

Öğrenme teknolojisi girişimleri, öğrenmeyi herkes için kolaylaştırıyor ve bir sonraki seviyeye taşıyor: blok zinciri aracılığıyla merkezi olmayan eğitim (DeEd).

Öğrenme teknolojisi girişimleri, öğrenmeyi herkes için kolaylaştırıyor ve bir sonraki seviyeye taşıyor: blok zinciri aracılığıyla merkezi olmayan eğitim (DeEd).

Merkezi olmayan eğitim (DeEd) devriminin eşiğindeyiz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde çevrimiçi olacak bir milyardan fazla yeni öğrenci, çevrimiçi öğrenme sistemini hiç kullanmamış, bankacılığa, ürünlere, dağıtım altyapısına ve bir sonraki gelgiti yaratacak bilgilere erişimi olan geleceğin iş gücü olacak öğrenciler var. Bu öğrencilerin çoğu Afrika , Hindistan , Çin ve gelişmekte olan dünyadadır ve toplam satın alma güçleri, küresel ekonomiye akan on trilyonlarca yeni doları temsil etmektedir.

Artık mevcut platformlar, öğrencileri eğitim endüstrisinin üyeleriyle doğrudan bağlayarak, en iyi akademisyenlerle sınırsız sınır ötesi etkileşime ve öğrencilerin eğitim programlarını çevrimiçi olarak değiştirme özgürlüğüne izin veriyor.

Zamanlama, UNESCO’nun tüm kız ve erkek çocukların erişilebilir, adil ve kaliteli ilk ve orta öğretime sahip olmalarını talep eden ve 2030 yılına kadar ilgili ve etkili öğrenme çıktılarına yol açan 4 No’lu Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ne (SKH4) mükemmel bir şekilde uyuyor. DeEd’in yaratacağı büyük fırsata ışık tutuyor. DeEd ve öğrenmenin geleceği, Dünya’da sahip olduğumuz en büyük zorluklardan bazılarını çözmek için bir milyar insanın insan sermayesinin ve kolektif beyin gücünün kilidini açacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir