Micron çalışanları hapis cezası aldı

0

Micron çalışanları

Bellek üretiminde dev şirketlerden biri olan Micron, çalışanları ile davalık olmuştu. Micron çalışanları hapis cezasına çarptırıldı.

Micron çalışanları usulsüzlük yaptı

Tayvan merkezli Micron şirketi, dünyanın en büyük bellek üreticileri arasında yer alıyor. Ancak Micron, çalışanları ile büyük sorunlar yaşadı.

Micron çalışanlarının usulsüzlük yaptığı ve şirketin ticari sırlarını açığa çıkardığı tespit edilmişti. Çalışanların şirketin ticari sırlarına UMC firmasına, daha sonra da DRAM üreticisi Fujian Jinhua IC’ye ilettiği iddia edilmişti. Micron, 3 çalışanı için dava açmıştı ve Tayvan mahkemelerinde dava görülmekteydi.

3 çalışan için 4.5 yıldan 6.5 yıla kadar hapis cezası verildi toplamda 100 bin dolar tutarında para cezası da çarptırıldı. Micron’un ticari verilerinin, şirketler aracılığıyla Çin ile paylaşıldığı belirtiliyor. 2017 yılına kadar uzanan bu verilerin paylaşılması dolayısıyla, UMC verileri sızdırılması nedeniyle 3,4 milyon dolar para cezası verildi. Son yıllarda Çin, teknoloji şirketlerinin ticari verilerine usulsüz bir şekilde ulaşması dolayısıyla itibar kaybı yaşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>