Microsoft Azure geliri artmaya devam ediyor

0

Microsoft Azure geliri

Koronavirüs döneminde blcokchain teknolojilerinde ciddi bir artış yaşandı. Bu dönemde Microsoft Azure geliri önemli bir artış gösterdi.

İkinci çeyrekçe Microsoft Azure geliri ile başarıyı yakaldı

Temmuz ayı itibariyle birçok dev şirket, ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Dünyanın en büyük 5 teknoloji şirketinden biri olan Microsoft, ikinci çeyrek sonuçlarıyla dikkat çekti.

Microsoft’un açıkladığı ikinci çeyrek sonuçlarına göre, elde edilen gelirse yıllık bazda yüzde 15 artış yaşandı. Bu artışla toplam gelir 35 milyar dolara ulaştı. Şirketin faaliyet kârı ise yüzde 25 artarak 13 milyar dolara ulaştı.

Koronavirüs salgınına rağmen başarılı bir performans gösteren Microsoft, özellikle bulut teknolojileriyle ön plana çıktı. Microsoft’un akıllı bulut bölümünün elde ettiği gelir yüzde 27 artışla 12.3 milyar dolara ulaştı. Şirketin bu konudaki lider çözümü Azure ise yüzde 59 artış gösterdi.

Salgın döneminde şirketler ve bireysel kullanıcıların bulut platformlarına yönelmesiyle Microsoft bu alandaki krizi fırsata çevirdi diyebiliriz. Bulut teknolojilerinin kullanımına artık alışılmış olması ve bu alandaki avantajların görülmesi de Microsoft’un üçüncü çeyrekte de başarıyı yakalayacağını gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>