Microsoft blockchain uygulaması yayınladı

0

Microsoft blockchain

Microsoft blockchain alanında oldukça güçlü bir uygulama yayınladı. Bu uygulama ile blockchain ağı yönetimi daha kolay hale geliyor.

Microsoft blockchain uygulaması

Dünyanın en büyük 5 şirketinden biri olan Microsoft, bir süredir blockchain konusunda yenilikçi projeler üzerinde çalışmaktaydı. Yayınlanan bir basın duyurusuyla, artık Azure Blockchain Service’in kullanıma sunulduğu haberi verildi. Bu servisle kullanıcılar, birbirinden farklı blockchain uygulamaları geliştirebilecek.

Microsoft’un kurumsal ilişkiler sorumlusu Frank Shaw, bu platformla blockchain ağlarının çok kolay bir şekilde yönetilebileceğini söyledi.

Quorum isimli bu uygulamanın, bankacılık debi JP Morgan tarafından da destekleniyor olması, büyük avantaj sağlıyor. Blockchain platformunda, şu anda piyasadaki en yaygın platform olan Ethereum altyapısı kullanılıyor. Böylelikle kullanıcıların blockchain uygulamasına güven duyması da isteniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>