Microsoft deneyim ekibini işten çıkartıyor

0

Microsoft deneyim ekibi

Business Insider raporuna göre Microsoft, bir dizi tüketiciye yönelik ürün ve hizmete odaklanan Modern Yaşam Deneyimi (MLX) ekibini kapatarak 200 kadar işi ortadan kaldırdı. MLX ekibi Mile IQ, Money in Excel ve Family Safety markalarını denetledi.

Microsoft’ta MLX ekibinde çalışan birçok kişinin pozisyonunu ‘çalışmaya açık’ şeklinde değiştirmesi, bu kişilerin işlerine son verildiği şeklinde yorumlanıyor. MLX ekibinde Microsoft’un ebeveyn denetimi hizmeti olan Aile Güvenliği üzerinde çalışan birkaç kişi işlerinin ortadan kaldırıldığını bildiriyor.

MLX’te işten çıkarmalar, şirketin Office ve Windows bölümlerindeki işe alımları kısıtlama ve Temmuz ayında 180.000’den fazla kişiden oluşan iş gücünün yüzde 1’ini azaltma kararını takip ediyor.

Microsoft’un işten çıkarma kararı, ilk olarak MLX ekibini vurmuş görünüyor. Strateji olarak uzun süredir sallantıda olan bu bölüm, Microsoft tarafından gözden çıkarılmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>