Microsoft Edge ePub desteği sona eriyor

0

Microsoft Edge ePub

Microsoft Edge tarafından verilen ePub desteği sona eriyor. Bu gelişme, özellikle e-kitap okuyucularını yakından ilgilendiriyor.

Microsoft Edge ePub desteği neden sonra eriyor?

Microsoft Edge tarayıcısı tarafından sağlanan ePub desteği, artık sona eriyor. Microsoft, Nisan 2019 itibariyle mağazası üzerinden e-kitap satışı yapmayı iptal etmişti. Ancak ePub okuyucuları için Edge tarayıcısı ile destek sunmaya devam eden Microsoft, bu desteği de sonlandırıyor. Böylelikle Microsoft’un ePub kısmen de olsa çekildiğini söyleyebiliriz.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, e-kitap okumak için geliştirilen ePup uygulamasının indirilebileceğini ve bu şekilde hizmet sağlanacağı belirtildi. Dolayısıyla Microsoft, ePub desteğini farklı bir uygulama üzerinden sürdürecek.

Ayrıca bu hamleyle Microsoft’un öğrencilere özel bir girişimde bulunmayı planladığını da söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>