Microsoft, Edge reklamı yapmaya başladı

0

Microsoft Windows 10’da reklam odaklı yeni bir özellik yayınladı. Microsoft Edge reklamı ile kendi tarayıcısına yönelik yeni bir adım attı.

Microsoft Edge reklamı yayınlanmaya başladı

Reklam sektöründe yaşanan büyüme, teknoloji şirketlerini de bu yönde harekete geçiriyor. Şirketler, kendilerine ait yazılımlarla ilgili reklamları, yine kendilerine ait olan farklı yazılım platformları üzerinden vermeye başlıyor.

Microsoft da bu yönde adım atan şirketler listesine eklendi. Direkt olarak reklam ismini kullanmayan Microsoft, öneriler ismi adı altında yeni bir strateji deniyor. Daha önce sade not defteri olarak kullanılan Wordpad’de reklam yayınlamaya başlayan Microsoft, bu kez de Windows 10 başlat menüsüne yönelik bu stratejiyi uyguladı.

Başlat menüsünde yayınlanmaya başlayan reklamda, “Halen Firefox mu kullanıyorsunuz? Microsoft Edge burada” yazılı bir reklam gösterilmeye başlandı.

Microsoft’un bu reklamlarının gömülü olmaması ise en büyük avantajı olarak görülüyor. İlgili reklamlara sağ tıklayıp önerileri kapat seçeneğine tıklandığında, reklamlar kapatılabiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>