Microsoft, eski Windows’ların ölüm fermanını imzaladı

2

windows

Microsoft, Windows 10’u artık temel Windows sürümü olarak kabul edeceğini ve bu sisteme ekleyeceği güncellemelerle Windows’u sürekli güncel tutacağını, artık uzun aralarla ortaya çıkan yeni Windows sürümlerinin olmayacağını açıklamıştı.

Bu yeni politika gereği işletim sistemi devinin, eski Windows sürümlerine ayırdığı iş gücünden de kurtulması ve odağını yeni Windows 10 güncellemelerine ayırması gerekiyor.

Windows XP deneyiminden de ağzı yanan Microsoft, şimdi eski Windows işletim sistemlerinin daha hızlı eskimesi ve kullanıcıların ondan daha çabuk vazgeçmeleri için yeni bir hamle yapıyor.

Microsoft’un açıklamasına göre, şirket bundan sonra çıkacak yeni işlemciler için eski Windows sürümlerine güncelleme yapmayacak. Böylece Windows 7, Windows 8 gibi eski Windows sürümleri yeni işlemcilere sahip PC’lerde çalışmayacak.

Bu yeni karar, Intel’in yeni çıkacak işlemcisi Skylake ile uygulamaya girecek. Yani üzerinde Skylake işlemcisi bulunan PC’ler Windows 10’dan başka Microsoft işletim sistemiyle çalışmayacak.

 

Yorumlar

  1. Yani Linux kullanılamıyacakmı

  2. Pardon yanlış okumuşum Microsoft için söyleniyor
    Linux için değil…..

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>