Microsoft evden çalışma izni verdi

0

Microsoft evden çalışma

Koronavirüs için önlem alan Microsoft evden çalışma izni verdiğini açıkladı. Koronavirüs tehlikesi olan bölgelerdeki Microsoft çalışanları, evden çalışabilecekler.

Microsoft evden çalışma sistemine geçiyor

Her geçen gün artan koronavirüs tehlikesi teknoloji şirketlerini de doğrudan olumsuz bir şekilde etkiledi. Birçok şirket faaliyetlerine ara verirken, bazı şirketler de çalışanlarına evden çalışmalarına yönelik talimat verdi.

Microsoft da koronavirüs nedeniyle evden çalışma sistemine geçiş yapan şirketler arasına katıldı. Yazılım sektörünün dev ismi Microsoft’un San Francisco ve Seattle’da ofislerindeki çalışanlar artık evden çalışabilecekler. Microsoft’un şimdilik 9 Mart’a kadar uygulayacağı bu çalışma sisteminin, önümüzdeki günlerde de devam etmesi pek sürpriz olmayacak.

Microsoft’un Çin’deki çalışanları için tamamen evden çalışma izni verilmiş durumda. Teknoloji şirketleri, çalışanları arasında fiziksel teması engelleyerek olası virüs salgınının önüne geçmeye çalışıyor. Güney Kore ve Singapur’daki çalışanları için de evden çalışma çağrısında bulunan Microsoft’un bu bölgelerdeki mağazaları ise halen aktif durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>