Microsoft, hologram stüdyosu açtı

0

VR ve AR çalışmalarıyla ses getiren Microsof, yeni bir hologram stüdyosu açtı. Şirket, hologram stüdyosu ile geliştiriciler ve iş ortaklarının birlikte yeni projelere imza atmasını hedefliyor.

Hologram stüdyosu

Microsoft, müşterilerin karmaşık gerçeklik deneyimleri için kullanılabilecek hologramlar oluşturmalarını sağlamak için yeni bir stüdyo açtı. Şirketin, amiral gemisi Karma Gerçeklik Çekim Stüdyosu ve Karmaşık Gerçeklik Akademisi San Francisco’da bulunuyor.

Microsoft, yeni stüdyoları ile ortakları, yaratıcı ajansları ve uygulama geliştiricilerine en iyi sürükleyici karışık gerçeklik içeriği oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Microsoft ayrıca, Dell, HP, Acer, Lenovo ve Samsung’un VR kulaklıklarından izlenebilen karma gerçeklik içeriğine de destek getiriyor.

Şirket, VR ve AR stratejisini desteklemek için AltspaceVR’yi satın aldı. Microsoft, bu girişimi duyuran bir blog’da “Hedefimiz, her yerde karmaşık gerçeklik yaratıcıları için yüksek kaliteli hologram çekimlerini ulaşılabilir kılmak” açıklamasını yayınladı. Microsoft, Dimension Studios’la olan ortaklığına benzer lisans anlaşmaları ile dünya genelinde daha fazla çekim stüdyosu açmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>