Microsoft ile Warner Bros görüşmeleri devam ediyor

0

Microsoft ile Warner Bros

Oyun sektöründe yaşanan büyümeyle Microsoft da bu alana yönelik yatırımlarını artırıyor. Bu amaçla Microsoft ile Warner Bros görüşmeleri hız kazanmaya başladı.

Microsoft ile Warner Bros satın alması ne durumda?

Video sektöründeki büyüme, teknoloji devi şirketlerin bu alana daha fazla ağırlık vermesine neden oluyor. Bununla birlikte sektörde yeni satın almalarla da karşılaşıyoruz.

Bir süredir Microsoft’un, video oyun sektörünün devlerinden Warner Bros’u satın almayı istediği konuşuluyordu. İkili arasındaki görüşmeler artık hız kazandı ve Microsoft bu konuda somut adımlar atmaya başladı. Eğer bu satın alma gerçekleşirse, Xbox Game Studios için yeni bir dönüm noktasının meydana geleceği de konuşuluyor.

Satın almayla iligli ortada henüz resmi bir gelişme yok. Ancak Microsoft’un Warner Bros için 4 milyar dolarlık satın alma bedelini ödemeye hazır olduğu konuşuluyor. Ancak satın alma gerçekleşirse Warner Bros’un çatı şirketi olan AT&T’nin 154 milyon dolar tutarındaki borcunu da otomatik olarak Microsoft üstlenmiş olacak.

Warner Bros’un bir dönem çok fazla borca girmiş olması ve ekonomik anlamda pek başarılı tablo çizmemesi, Microsoft’un biraz daha garanti adımlar atmasına neden oluyor. AT&T, Warner Bros’u satma konusunda henüz kesin bir karar vermedi. Ancak bu satın almanın çok kısa bir süre içinde gerçekleşmesinin artık pek de sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>