Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Linkedin için büyük yenilikler getiriyor!

Microsoft'un iş dünyasının en önemli platformlarından biri olan LinkedIn'e, yapay zeka destekli kod tamamlama aracı Copilot'un entegrasyonu yakın zamanda gerçekleşecek.
- Advertisement -

İş dünyasının en önemli platformlarından biri olan LinkedIn, Microsoft çatısı altında büyük yeniliklerle güçlendiriliyor. Microsoft, üretken yapay zeka sistemi Copilot‘u yakında LinkedIn’e entegre etmeye hazırlanıyor. Bu entegrasyonla ilgili henüz çok fazla detay bulunmamakla birlikte, Copilot‘un kullanıcılara büyük imkanlar sunması bekleniyor. Microsoft, 2016 yılında 26 milyar dolara satın aldığı LinkedIn platformunu daha da geliştirmek için başka adımlar da atıyor.

LinkedIn, kullanıcılarının platformda daha fazla vakit geçirmesi için Wordle tarzı puzzle oyunları olan Queens, Crossclimb ve Pinpoint‘i tanıttı. Bu oyunlarla ilgili olarak firma, “Eğlenceli, günlük oyunlarla bağlantı kurun. Zihin egzersizi yapın ve puanlarınızı diğer kullanıcılarla karşılaştırın.” açıklamasında bulundu. Oyunlara direkt olarak yeni açılan bir sayfadan ulaşılabiliyor ve her oyunun günde yalnızca bir kez oynanabilir olacağı belirtiliyor. Ayrıca, kullanıcılar skorlarını arkadaşlarıyla paylaşabilecekler. Zamanla başka oyunların da eklenmesi planlanıyor.

Premium şirket sayfaları ve abonelik avantajları

LinkedIn, yakın bir zamanda premium şirket sayfaları özelliğini de kullanıma sunacak. Aylık 99 dolar olacak bu abonelik kapsamında, şirketlere özel bazı imkanlar sağlanacak. Abonelik ile şirketler, kendileri için içerik üretebilecek bir yapay zeka aracına sahip olacak ve takipçi sayılarını artırmaya yönelik çeşitli sistemler sunulacak. Şu anda sessiz sedasız test edilen bu özellik, yakında tüm kullanıcılara açılacak.

LinkedIn, ayrıca TikTok‘tan ilham alarak dikey formlu kısa video akışını platforma eklemek için çalışmalar yürütüyor. Bir süredir test aşamasında olan ve resmi olarak doğrulanan bu özellik, olumlu geri dönüşler alması halinde Instagram, TikTok ve YouTube‘daki gibi dikey yapıdaki kısa videoların LinkedIn’de de sıkça karşımıza çıkmasını sağlayacak. Kullanıcılar, bu video akışındaki içeriklere yorum yapabilecek veya beğenide bulunabilecek.

LinkedIn‘in bu yeni özellikleri, platformun kullanıcı etkileşimini ve bağlılığını artırmayı hedefliyor. Özellikle Copilot entegrasyonu ve oyunların eklenmesi, kullanıcıların platformda geçirdikleri süreyi artıracak ve iş dünyasında daha fazla bağlantı kurmalarını sağlayacak. Premium şirket sayfaları ise işletmeler için önemli avantajlar sunacak ve platformun profesyonel kullanımını daha da güçlendirecek. TikTok ilhamlı dikey video akışı ise, modern sosyal medya trendlerine uyum sağlayarak kullanıcıların platforma olan ilgisini canlı tutacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir