Microsoft Monarch isimli bir proje üzerinde çalışıyor

0

Microsoft Monarch

Monarch Outlook uygulaması için geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Microsoft Monarch projesiyle, web tabanlı hizmet sağlanacak.

Microsoft Monarch projesi için geri sayım

Microsoft’un Gmail ile rekabette geri kalmış olması, bu alanda yenilikçi çalışmalar yapılmasını da zorunluluk haline getiriyor. Bu kez Microsoft, Monarch projesiyle e-mail hizmetine yeni özellikler kazandıracak.

2021 yılı sonunda ön izleme olarak yayınlanması beklenen Monarch projesinin, Outlook’un bir web sürümünü kapsadığı belirtiliyor. Monarch ile Outlook daha fazla özelliğe kavuşacak ve birkaç farklı uygulamayla yapılabilecek işlemler tek bir uygulama üzerinden yürütülebilecek. Bir web sürümü olarak karşımıza çıkacak bu proje, Windows ve Mac’te ortak olarak çalışabilecek.

Ayrıca web tabanlı yeni Outlook hem kurumsal hem bireysel müşteriler tarafından kullanılabilecek. Örneğin takvim ve e-posta entegrasyonu, ortaya çıkacak bu yeni web sürümünde de yer alacak. Microsoft şimdilik bu projeyle ilgili daha fazla detay vermedi. Ancak Monarch’la ilgili detayların önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>