Microsoft Outlook indirilme sayısı açıklandı

0

Microsoft Outlook indirilme

Google Play Store’da başarılı bir performans gösteren Microsoft Outlook indirilme sayısıyla dikkat çekti. Ancak Outlook, halen Gmail’in çok gerisinde yer alıyor.

Play Store’da Microsoft Outlook indirilme sayısı

Mail servisleri arasında en büyük iki oyunda Gmail ve Outlook olsa da bu rekabette Gmail bir hayli önde bulunuyor. Paylaşılan son verilere göre Gmail Play Store’da 5 milyar, iOS platformunda ise 1 milyar indirilme barajını aşmıştı.

Google Play Store’da yaklaşık 150 uygulaması olan Microsoft, Outlook için iyileştirmeler yaparak kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyordu. Yayınlanan güncellemelerle birlikte Outlook, Play Store’da 100 milyon indirilme barajını aşmayı başardı. Ancak bu sayıyla, halen Gmail’e kıyasla bir hayli geride olduğunu söyleyebiliriz.

Word, Excel, PowerPoint, OneDrive ve Skype’ta 1  milyar yükleme yapılırken, Microsoft’un SwiftKey klavyesi 500 milyondan fazla indirildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>