Microsoft Redmond Kampüsü yıkılıyor

0

Microsoft Redmond

Microsoft Redmond Kampüsü ile “ferah çalışma” konseptine ayak uydurmak istiyor. Oldukça eski bir yapısı bulunan Microsoft Redmond Kampsü yıkılarak, yepyeni bir çalışma ortamı sağlanacak.

Microsoft Redmond spor aktiviteleriyle dolu olacak

Microsoft, Redmond Kampüsü yeniden düzenlenecek. Yapılan açıklamada çalışma alanının “daha açık ve daha az resmi” bir çalışma ortamına dönüştürüleceği duyuruldu. Yıkımın ve yen inşaatın tamamlanmasının ise yedi yıl süreceği belirtiliyor.

Dönüşüme uğrayacak olan alan, ziyarete açık şekilde 12.000 kişi ev sahipliği yapabilecek. Kampüste yeni koşu ve yürüyüş parkurları, iki futbol sahası, bir kriket alanı ve kendi raylı sistem istasyonu bulunacak. Yeni kampüs bir nevi iki dönümlü açık şehir halini alacak.

Tamamlandığında ise kampüs bugünkü 125 bina ile karşılaştırıldığında 131 binaya sahip olacak. Daha önce 45.000 çalışanı bulunan yerde ek olarak 8.000 kişi daha çalışabilecek. Microsoft başkanı Brad Smith, şirketin ulaşım altyapısına, kamusal alanlara, spor alanlarına, yeşil alana 150 milyon dolar harcayacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>