Microsoft siber güvenlik firması Hexadite’ı satın alıyor

0

Microsoft’un, siber güvenlik çözümleri üreten Boston merkezli Hexadite’ı satın almak için anlaşma sağladığı ortaya çıktı. Microsoft konu hakkında henüz bir açıklama yapmazken, satın almanın 100 milyon dolar karşılığında gerçekleşeceği de duyuldu.

Hexadite, Bosto merkezli bir şirket. Şirketin ayrıca İsrail’de bir Ar-Ge laboratuvarı bulunuyor. Siber güvenlik çözümleri üreten firmanın mevcut yatırımcıları arasında Hewlett Packard Ventures ile yatırım şirketleri TenEleven ve YL Ventures bulunuyor.

Güvenlik için 1 milyar dolar

Microsoft Ocak ayında yaptığı duyuruda, dijital dünyada artan güvenlik riskleri nedeniyle, yeni güvenlik çözümleri geliştireceğini ve bu alana 1 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıklamıştı. Şirketin şimdi Hexadite’ı satın alması, bu program kapsamında atılan bir adım olarak görülüyor.

Hexadite ürünlerinin Microsoft ekosistemine nasıl entegre edileceği ise şimdilik bilinmiyor. Microsoft’un konu hakkında açıklama yapıp yapmayacağı da kesin değil.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>