Microsoft siber saldırı uyarısı yaptı

0

Microsoft siber saldırı

Microsoft siber saldırı için hastaneleri uyardı. Özellikle uzaktan çalışma sistemine geçilmiş olmasıyla, artan siber saldırılar, hastaneler için risk oluşturuyor.

Microsoft siber saldırı için hastanelere bilgi verdi

Wuhan’da ortaya çıkan siber saldırı, neredeyse tüm dünyayı etkisi altına aldı. Birçok sektörde şirketler uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Hatta hastanelerde sağlık ve temizlik personelleri dışındakiler de uzaktan çalışma sistemine geçmesiyle, virüsün yayılımının azalmasını sağlıyor.

Kuruluşların birçoğu VPN ağlarını kullanarak, çalışanlarının güvenli şekilde kuruluş ağına bağlanmasını ve işlerin yine aynı şekilde ilerlemesini sağlıyor. Ancak koronvirüsün aniden yayılması, bazı şirketlerin hazırlıksız bir şekilde yakalanmasına neden oldu ve bu da siber saldırı riskinin artmasına neden oldu.

Hatta geçtiğimiz günlerde Marriott Otel Zinciri bu konuda güvenlik açğı yaşamış ve 5,2 milyon müşteri verisinin ihlal edilmiş olabileceğini duyurmuştu.

Microsoft yayınladığı bir blog yazısıyla uzaktan çalışan kişilerin şirketlerin verilerinin güvenliği için bazı güvenlik adımlarını uygulaması önerildi. Özellikle gelecek güvenlik güncellemelerinin yapılması önerildi. Ayrıca Microsoft, şirket için önemli olan belgelere çalışanlar dahil olmak üzere erişimlerin kısıtlanması önerisinde bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>