Microsoft Slack’e rakip uygulama geliştirdi

0

Microsoft, iş dünyasında takım çalışmasına yönelik hizmet veren chat uygulaması Slack’e rakip olacak yeni uygulamasını duyurdu. Teams isimli uygulama Slack’e benzer özellikleriyle iş dünyasındaki profesyonellere hitap ediyor.

Skype ile entegre olan Teams uygulaması aynı zamanda Office dökümanlarının açılmasını ve düzenlenmesini de destekliyor. Böylece çalışma arkadaşları ortak dosyalar üzerinde daha rahat çalışabiliyorlar.

Sekiz ayda sıfırdan 1 milyar dolara

Teams uygulaması doğrudan, Kanadalı bir start-up’ın ürünü olan Slack’e rakip olarak konumlanıyor. Şu anda 1 milyar doların üzerinde değeri olan Slack’ın sadece sekiz ay önce piyasaya çıkmış olması da başarısına dikkat çeken bir diğer detay.

Slack, vazgeçilen bir video oyun projesinin, iş dünyası için kullanışlı bir chat arayüzüne dönüştürülmesiyle ortaya çıkmıştı. Slack’ı kullandığı bilinen kurumlar arasında Nasa, Buzzfeed, eBay ve BBC de yer alıyor. Bu büyük ilgiyi gören Microsoft da şimdi Teams ile iş dünyasında kendine yer edinmeye çalışacak.

Teknoloji dünyasında Microsoft’un bu kadar benzer bir ürün geliştirip rekabete girmesini, şirketin Bill Gates dönemindeki sert rekabetçi ruhuna geri dönüş olarak yorumluyorlar.

Bill Gates de, Apple’ın pencereli grafik arayüzüne sahip işletim sistemi gibi pek çok ürüne doğrudan rakip alternatif ürünler geliştirerek piyasanın en önemli oyuncularından biri olmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>