Microsoft, SwiftKey’i satın aldı

0

swiftkey

iPhone ve Android kullanıcılarının en beğendikleri klavye uygulamaları arasında yer alan SwiftKey, artık Microsoft’un oldu. Microsoft, popüler klavye uygulamasını 250 milyon dolar karşılığında satın aldı.

SwiftKey, kullanıcıların parmağını ekrandan kaldırmadan, harfler üzerinde parmak kaydırarak yazı yazmaya imkan tanırken aynı zamanda kullanıcının hareketlerini öğrenerek giderek daha isabetli ve hızlı yazmaya olanak tanıyordu.

Popüler klavye uygulaması yaklaşık 300 milyon cihaz üzerinde çalışıyor ve Microsoft’a geçmesinden sonra Windows cihazları üzerinde de hızla popülerleşmesi bekleniyor. Samsung ve Blackbery ise uygulamayı cihazlarında önyüklü olarak sunuyor.

Microsfot aynı zamanda, kullanıcı hareketlerini öğrenen yazılımlara da ilgi duyuyor. Aynı teknolojiyi Cortana kişisel asistan üzerinde kullanan Microsoft’un SwiftKey’e olan ilgisinin bir nedeni de, öğrenen yazılım teknolojisine sahip olması.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>