Microsoft Teams katılımcı sayısı artıyor

0

Microsoft Teams katılımcı sayısı

Online toplantı platformlarına talepte artış yaşanırken, birçok platform da yenilikler sunmaya devam ediyor. Microsoft Teams katılımcı sayısı ile yeni bir düzenleme yaptı.

Microsoft Teams katılımcı sayısı 49’a çıktı

Salgın döneminde online toplantı platformları arasında en büyük yükselişi Zoom yaşamıştı. Bununla birlikte Microsoft Teams de sunduğu yeniliklerle dikkat çekti.

Microsoft sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Teams’de artık 7×7’lik bir görünüm sunulacağı belirtildi. Bu da Teams’in 49 katılımcı imkanı sunacağı anlamına geliyor.

Salgın döneminde Zoom çok iyi bir yükseliş trendi yakalamışken, Microsoft Teams de bu kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Şu anda 75 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı bulunan Microsoft Teams, 49 kişilik katılımcı sayısıyla diğer platformlardan da kullanıcı çekmeye başarabilir. Yeni özellikle ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak Microsoft’un bu yeniliği çok da vakit kaybetmeden hayata geçirmesi bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>