Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, Xbox için ChatGPT benzeri yapay zeka geliştiriyor!

Microsoft, Xbox kullanıcılarına daha iyi destek sunmak için ChatGPT benzeri bir yapay zeka sohbet robotu üzerinde çalışıyor.

Microsoft, Xbox platformu için ChatGPT benzeri bir yapay zeka üzerinde çalışıyor. Şu anda test aşamasında olan bu sohbet botu, kullanıcıların destek talepleri ve oyun iadeleri gibi konularda yardımcı olacak.

Microsoft, xXbox AI sohbet robotu, Microsoft’un Xbox ağı ve ekosistemi için destek belgelerine bağlı olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Şu anda Xbox çalışanları tarafından test edilmekte olan bu araç, Microsoft’un destek web sitesinden sorulara yanıt verebilecek ve oyun iadelerini gerçekleştirebilecek yeteneklere sahiptir.

- Advertisement -

Xbox AI sohbet robotu, Xbox Destek konularını ses veya metinle sorgulayabilen animasyonlu bir karakter olarak planlanmaktadır. Haiyan Zhang tarafından yapılan açıklamaya göre, bu prototip olan Xbox Support Virtual Agent, oyuncuların mevcut Xbox Destek sayfalarından bilgi alıp doğal dil kullanarak yardım almalarını kolaylaştıracaktır.

Microsoft‘un yapay zeka ve Xbox platformuyla ilgili daha büyük planları da bulunmaktadır. Firma, yapay zeka destekli özellikler ve araçlar getirmeye çalışarak Xbox platformuna ve geliştirici araçlarına odaklanmaktadır. Bunlar arasında oyunlar için yapay zeka tarafından üretilen eserler, yapay zeka oyun testleri ve yapay zeka NPC’leri de bulunmaktadır.

Microsoft ayrıca, içerik moderasyonu gibi güvenlik ve moderasyon görevleri için yapay zeka destekli Copilot’lar oluşturmayı planlamaktadır. Ayrıca, oyunlara yapay zeka destekli asistanlar eklenerek oyuncuların yardım almasını sağlayacak geliştirmeler de gündemdedir. Ancak, bu planların ne zaman konsola dahil edileceği henüz belirsizdir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir