Microsoft yeni Windows 8 uygulaması kabul etmeyecek

0

Microsoft, belli bir işletim sistemine uzun süre destek vermenin şirket için yanlış bir politika olduğunu, Windows XP’ye olan ilginin uzun yıllar bitmemesi üzerine deneyimlemiş ve sonunda Windows XP’yi öldürmek için büyük çaba sarf etmişti.

Sonun başlangıcı

Artık düzenli olarak ve kısa aralıklarla eski işletim sistemlerine desteğini çeken Microsoft’un hedefinde şimdi Windows 8 var. 

Steve Ballmer döneminde hazırlanan ve büyük eleştiriler alan, ihtiyaçları karşılayamayan Windows 8’in ipini çekmek üzere olan Microsoft bunun ilk işaretini de Ekim sonundan itibaren yeni Windows 8.x uygulamalarını Windows Store’da kabul etmeyeceğini açıklayarak yaptı.

Böylece uygulama geliştiriciler artık yeni Windows 8.x uygulamaları geliştirmeyecek ve bu da kullanıcıları yavaş yavaş Windows 8’den uzaklaştırıp Windows 10’a yöneltecek.

Ancak Windows 8.x’in resmen ölüm tarihi 2023… Bu tarihten sonra tüm Windows 8.x uygulamaları Windows Store’dan kaldırılacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>