MicroStrategy Bitcoin alımlarına devam ediyor

0

MicroStrategy Bitcoin

Daha önce Bitcoin alımıyla gündeme gelen MicroStrategy bu yatırımlarına devam ediyor. MicroStrategy Bitcoin için 10 milyon dolar daha yatırım yaptı.

MicroStrategy Bitcoin almaya devam ediyor

Bireysel yatırım aracı olmaktan çıkan kripto paralar, artık kurumsal şirketler tarafından da kullanılıyor. ABD merkezli MicroStrategy şirketi, Bitcoin’e yönelik yatırımlarıyla dikkat çekiyor.

MicroStrategy CEO’su Saylor tarafından yapılan açıklamada şirketin 205 Bitcoin daha aldığı açıklandı. Bu da yaklaşık 10 milyon dolarlık Bitcoin alımına karşılık geliyor. Ayrıca MicroStrategy bu satın alımı nakit bir şekilde yaptığını da belirtti.

MicroStrategy’nin toplam Bitcoin yatırımına baktığımızda ise 2.196 milyar dolarlık bir yatırımı olduğunu görüyoruz. Şirketin Bitocin alımında ortalaması 24.119 dolar olduğu düşünüldüğünde, bu alanda büyük bir kâr elde edildiğini de söyleyebiliriz.

MicroStrategy diğer şirketlerin aksine tek bir seferde toplu Bitcoin alımı yapmıyor. Bunun yerine kısmi olarak parça parça Bitcoin yatırımını tercih ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>