Milenyum kuşağına özel dijital para: YoCoin

0

Bitcoin hızlı yükselişinin bedelini, bu büyümeye hazırlıksız yakalanarak ödedi. Her geçen gün sayıları hızla artan Bitcoin işlemleri, sistemin kurulu olduğu çekirdek yazılımı ve dünyanın dört bir yanında Bitcoin için “madencilik” yapan bilgisayarların işlem güçlerini zorluyor. Birkaç aydır Bitcoin işlemlerinde uzun “dijital sıralar” oluşuyor.

Hal böyle olunca, insanlar Bitcoin’e alternatif sistemler aramaya başladı. Dijital para biriminin asıl sağlaması gereken konu güvenlik ve hız olduğu için, bunu yazılım olarak çözmek zor değil; asıl mesele doğru kitleye ulaşmak ve onların güvenini kazanmak.

YoCoin de benzer bir mantıkla yola çıktı. Diğer kripto paraların aksine merkezi olmayan, P2P modeliyle, yani kullanıcıları arasında işleyen bir sistem olarak hayata geçirilen YoCoin, milenyum kuşağı başta olmak üzere genç kuşağı dijital parayla tanıştırmayı hedefliyor. Üstelik Scrypt adı verilen bir madencilik algoritması üzerine kurulu olan sistem, böylelikle iyi bir bilgisayarı (özellikle ekran kartı) olan herkesin dijitak para madenciliği yapmasına imkan tanıyor.

YoCoin tüm platformlarda çalışıyor

Sistem hem Linux hem Windows hem de Mac bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor. Böylelikle hedef kitle bir hayli genişlemiş oluyor. YoCoin’i dijital döviz bürolarından satın almak isteyenler için de seçenekler bir hayli fazla; C-Cex, SafeCex, Alcurex, CoinExchange, Bloombit ve diğerleri…

Dijital paranın geliştiricileri, bu proje için uzun zamandır çalıştıklarını ve önümüzdeki süreçte de yeni adımlarla YoCoin’i öncelikli dijital para birimi haline getirmek için uğraşacaklarını belirtiyorlar. Kendilerine belirledikleri yol haritasında, Android kullanıcıları için bir mobil cüzdan da bulunuyor. Öte yandan, tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi fiziksel YOC madeni paraları da hediyelik eşya ve koleksiyon amaçlı hazırlanıyor.

Şimdilik çözülmesi gereken en önemli konu ise, başta bahsettiğimiz kitleye ulaşma ve güven kazanma aşaması. Gençleri hedef alan bir kripto para olarak, online kumarhanelerle de anlaşacaklarını belirten YoCoin yetkilileri, önümüzdeki haftalarda daha geniş bir ticaret ağı kurmak için kolları sıvayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>