Milli eğitim bakanı blockchain için çalışıyoruz dedi

0

Milli eğitim bakanı blockchain

Milli eğitim bakanı blockchain, yapay zeka ve big data konularında araştırmalar yürüttüklerini belirtti. Ayrıca eğitim sistemi hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakın Blockchain konusuna vurgu yaptı

Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı olarak göreve getirilen Ziya Selçuk, Türkiye’nin eğitim sistemi ve teknoloji alanındaki gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kendisinin bakan değil gören olacağını söyleyen Ziya Selçuk, diploma temelli değil vasıf temelli bir eğitim sistemine vurgu yaptı. Ayrıca yeni eğitimdeki yeni planlamalarının uygulamaya alınmasının kolay olmayacağını, bunun 50 senelik bir mesele olduğunu söyledi. 2 ay içerisinde 3 yıllık planlamayı açıklayacaklarını duyurdu.

Türkiye’nin teknoloji alanındaki durumuna da vurgu yapan Ziya Selçuk, MEB olarak blockchain, yapay zeka ve big data konularında araştırmalar yaptıklarını belirtti.

Son aylarda Üniversite ve lise düzeyinde bazı ülkelerde blockchain, yapay zeka ve big data gibi alanlarda eğitimlerin veriliyor olması, acaba yeni planlamada bu tip derslere yer verilecek mi sorusunu gündeme getirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>