Techinside Google News
Techinside Google News

Mobil teknolojiler bankacılığı değiştirdi

BI Intelligence tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre Amerika Birleşik Devletlerinde çevrimiçi ve mobil bankacılık çok daha popüler.
- Advertisement -

Business Insider‘ın analitik servisi olarak hizmet veren BI Intelligence Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bankacılık sektörünü internet ve mobil teknolojilerin nasıl etkilediğine dair bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın sonuçlarına göre ABD’deki banka müşterilerinin;

  • Yüzde 57’si her hafta düzenli olarak internet banka şubesini kullanıyor
  • Dörtte biri her hafta düzenli olarak mobil bankacılık servislerini kullanıyoruz
  • Sadece yüzde 14’ü düzenli olarak her hafta banka şubesini ziyaret ediyor
  • Genç olanları bankalarının servislerinden yaşlı olanlara göre daha az memnun. Klasik servislerin dışında hizmetler bekliyorlar.
  • Mobil para transferini en temel hizmet olarak kabul ediyorlar ve bankaların bunun ötesinde hizmetler sunmasını bekliyorlar.

Araştırma aynı zamanda ABD’de bankacılık alanında faaliyet göstermediği halde para transferine bağlı servisler sunan Square, PayPal, Apple, Google, Amazon gibi şirketlerin bankacılık faaliyetlerine başlaması durumunda kullanıcılar tarafından öncelikli olarak tercih edileceğine dair veriler içeriyor.

Ülkemiz açısından baktığımızda bankaların teknolojik servislerinin küresel arenadaki rakiplerine göre çok ileri düzeyde olduğunu ve hatta bu sektörde dünyanın lider ülkelerinden birisi olduğumuzu söyleyebiliriz. BKM Express gibi çatı çözümlerin yurt dışında ilgi çektiğini ve bu noktada BKM ile görüştüklerine dair bilgileri BKM Genel Müdürü Soner Canko‘dan öğrenmiştik. Bu konu ile alakalı detaylı röportajımızı ücretsiz dergimizde okuyabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir