Techinside Google News
Techinside Google News

Modanisa, 20 milyon dolar yatırım aldı

e-Ticaret şirketi Modanisa, Re-Pie Portföy’ün 15 milyon dolar yatırım ile liderlik ettiği turda yaklaşık 20 milyon dolar yatırım aldı.
- Advertisement -

Tüm dünyada yatırım evreninde ve girişim ekosisteminde likidite sıkıntısının yaşandığı, yatırımların zorlaştığı dönemde Modanisa büyük bir başarıya imza attı. 130 ülkeye yaptığı ihracatla son üç yılın e-ihracat şampiyonu olan Modanisa global hizmet ağını genişletmek ve küresel liderliğini güçlendirmek için Re-Pie Portföy’ü yatırımcıları arasına kattı.

Modanisa Kurucu Ortağı ve CEO’su Sami Güzel, “Son 10 yılda inanılmazları başardık. Önümüzde gidecek daha çok coğrafya ve yapacak çok işimiz var. Gelecek 10 yılda yatırımcısı olduğu şirketleri ‘Re-Pie Dokunuşu’ diye anılan destekleriyle büyüten Re-Pie Portföy ile birlikte olacağımız için mutluyuz.

Wamda Capital, Goldman Sachs ve EBRD gibi gözde yatırımcılarımız arasına Re-Pie Portföy’ü dahil etmek için bir köprü tur yaptık. Hedefimiz ciromuzu birkaç sene içinde 1 milyar dolar seviyesine çıkarmak” dedi.

Köprü turuna Goldman Sachs, IPY ve EBRD de katıldı

Aldığı yatırım sayesinde Avrupa pazarları için Polonya’da ve Kuzey Afrika pazarı için Mısır’da kuracağı depolarla müşterisine yaklaşacak olan Modanisa, e-cüzdan hizmetini de devreye alacak. Tekstil dışı kategorilere genişlemeyi planlayan Modanisa hitap ettiği 470 milyonluk nüfusun ihtiyaçları için küresel liderlik konumunu güçlendirecek.

Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin, “Mevcut değerli yatırımcılarının getirdiği kurumsal yönetişim ve start-up ruhunu birlikte barındıran sıradışı bir şirket olarak Modanisa Türkiye için gurur kaynağı.

Türk tekstilini ve modasını dünyanın 130 ülkesine yayan Modanisa gelirlerinin yüzde 85’ini ihracattan elde ediyor. Vizyoner kurucuları ve yetkin yönetimi ile tam aradığımız nitelikte bir şirket. Yatırımcılarımıza Modanisa’ya erişim imkânı sağladığımız ve portföyümüze bir unicorn adayı daha eklediğimiz için mutluyuz” dedi.

Modanisa ana pazarı olan Avrupa’da Polonya deposu ile derinleşirken, Mısır’da kuracağı depo ile Kuzey Afrika pazarına açılacak. Son dönemde Suudi Arabistan’ın da ihracata açılması ile pazarlarını genişletmeyi hedefleyen Modanisa, 2023 yılında Malezya ve Endonezya bölgelerinde ‘pazaryeri’ modelini devreye alacak.

Re-Pie Portföy, Modanisa’ya yaptığı 15 milyon dolarlık yatırımla, 2022 yılının ilk yarısında EasyCep ve Carbon Health ile birlikte toplam 30 milyon dolar girişim sermayesi yatırımı yapmış oldu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir