Model 3 üretimi durdu!

0

Model 3 üretimi

Model 3 üretimi hatta yaşanan bir arıza nedeniyle 4 günlüğüne durdu. Tesla, Model 3 üretimi hedefinde sorun yaşayabilir.

Model 3 üretimi hedefine ulaşılamayabilir

Bloomberg, şirketin Fremont fabrikasında hat üzerinde yaşanan sorunlar nedeniyle 20 Şubat ve 24 Şubat tarihleri aralığında üretimin durduğunu belirtti. Model 3 için 400 bin ön sipariş alan şirket, üretim hattında yaşanan sorunlar nedeniyle talebe olumlu yanıt verebilmekte güçlük yaşıyor.

Haftalık 5000 adet Model 3 üretim hedefi koyan Tesla, üretim hattında yaşadığı sorunlar nedeniyle bu hedefe geç ulaşacak gibi görünüyor. Tesla, üretim hedefini Haziran ayına erteledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada 4 günlük durgunluğun normal olduğu, üretimdeki darboğazlığı aşmak için çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Tesla, 2017 yılının sonlarında üretim hattındaki otomasyonu güçlendirmek için Perbix’i satın almıştı. Perbix’in Model 3 üretiminde yaşanan bu sorunları gidermesi planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>