Modern veri gizliliği yasalarına küresel uyum artıyor

0

Modern veri gizliliği

İşletmeler yeni uyumluluk yükümlülüklerini yerine getirmeye çalıştıkça, veri gizliliği yasaları küresel olarak önemli bir odak noktası haline geliyor.

Gizlilik düzenlemeleri, genellikle herhangi bir işletmeyi veya kuruluşu, topladıkları veya işledikleri tüm verileri güvenli bir şekilde saklaması için bağlar. Bu verilerle yaptıkları sıkı bir şekilde düzenlenir.

Bir Gartner raporuna göre, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 65’inin kişisel verileri, gelecek yılın sonuna kadar modern gizlilik düzenlemeleri kapsamında olacak. Bu genişleyen düzenlemelere uymak zor olabilir. Şirketler, son 20 yılda elektronik işlemlerden ve artan internet kullanımından kişisel verileri toplama konusunda neredeyse özgürlüğe sahip oldular.

Uluslararası ticaretle ilgili birçok kuruluş, prosedürlerini yeni mevzuata uygun hale getirmek için değiştirmek zorundadır. Bu, e-ticaret ve sosyal medyayı içeren işlemler ve yazışmalar için bir önceliktir. Tüketici güvensizliğinin artması, hükümet eylemleri ve müşteriler için rekabet, bazı hükümetleri katı kurallar ve düzenlemeler uygulamaya zorladı. Etki, hem büyük şirketlerin hem de küçük işletmelerin insanların kişisel verileriyle sınırsız çalışmasına izin veren kimsenin olmadığı arazi koşullarını değiştiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>