Mondo 90 saniyede 1 milyon euro topladı!

0

mondo mobil bankaMondo, yeni bankacılık anlayışıyla sadece dijital platformda ve uygulamalarda varolan bir banka. Yeni ama türünd ilk olmayan bu yeni anlayış, yatırımcıların güvenle baktığı yatırımlardan birisi. Zira kitlesel fonlama platformu Crowdcube’de sadece 96 saniyede 1 milyon Pound toplamayı başarırken, bahsi geçen platform yoğunluktan çöktü.

İngiltere merkezli Mondo’nun CEO ve kurucusu Tom Blomfield, Business Insider’a yaptığı açıklamada, büyük bir rahatlıkla yatırımda bulunan tüm insanlara teşekkür etti ve her yıl Mondo’nun daha iyiye ulaşmasına yardımcı olan bu insanların, bir yatırımcı olarak işin parçası olduklarından duyduğu memnuniyeti ifade etti ve ekledi:

“Kaçırdıkları için hayal kırıklığına uğrayan insanlardan özür dilerim. Fonlamanın mümkün olduğunca adil bir ortamda yapılması için uğraştık. İlerde bu tarz etkinlikleri yenilemeyi isteriz. Böylece umarım onlar da gelecekte yatırımcımız olabilecekler.”

Blomfield, 96 saniyede 1.861 kişinin fonlamaya dahil olduğunu ve ortalama yatırımın 542 Pound olduğunu dile getirdi. Aslında teknik olarak bu fonlamaya yapan kişiler halen “yatırımcı” sıfatı kazanmış değil. Bu kişilere ulaştırılacak yasak detayları okuyup kabul etmelerinin ardından paraları kabul edilecek. Yatırımda bulunmak için yanıp tutuşan ve sırada bekleyenlere ise email aracılığıyla kaçıncı sırada oldukları bildirilecek.

Mondo için 1 milyon cepte

Gerçekleşen bu etkinlikle, şirketin 30 milyon Pound’luk başlangıç değerine ulaşması için ihtiyaç duyulan 6 milyon Pound’luk kaynağın 1 milyon Pound’u elde edilmiş oldu.

Mondo mobil uygulamasıyla bağlantılı ön ödemeli kartları kullanma imkanı sunuyor. Böylece yapmış olduğunuz harcamaları gözlemleme ve ayağınızı yorgana göre uzatma şansı veriyor. Dijital bankanın beta aşaması olarak 1.500 ön ödemeli kartı piyasaya sürmesi bekleniyor. Yıl sonuna kadar piyasada bulunması hedeflenen kart sayısı ise 100.000.

Yeni bankacılık anlayışıyla karşımıza çıkan Mondo’nun rakipleri arasında 45 milyon Poundluk yatırımla 150 milyon Pounda ulaşan Atom Bank, 48 milyon Poundluk değeriyle Starling Bank ve de Tandem Bank yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>