Moovit ulaşım yönetimini değiştiriyor

1

Toplu taşıma uygulaması ve en büyük ulaşım veri deposu Moovit, şehirlerdeki ulaşımla ilgili karar verme süreçlerini güçlendirici gerçek zamanlı, yeni araçlardan oluşan toplu taşıma verilerini kullanıma açtığını duyurdu.

Moovit Smart Transit Suite dünya çapındaki belediyelerin, organizasyonların ve hükümetlerin toplu taşımayla ilgili eşi benzeri görülmemiş miktarda veriye erişmelerini sağlayan, oyunun kurallarını değiştiren bir çok araç içeriyor. Bu veri ve analizler sayesinde, kurulumlar inşaat projelerinin planlanmasından güncel ulaşım sorunlarının çözümüne kadar bir çok alanda kendi şehirlerini daha iyi yönetebilirler.

Bu gelişme sayesinde, Moovit artık bu bilgiye erişimi olmayan kurumlara değerli bir veri kaynağı sağlayabiliyor ve kentsel hareketliliğin geleceğini doğru bir şekilde şekillendirmeye yardımcı oluyor. Suite’te yer alan araçlar arasında ileri seviyede anket olanakları ve gerçek zamanlı otobüs konumunu tespit etmek de yer alıyor.

Moovit Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı, Yovav “Jay” Meydad “Moovit, kentiçi ulaşım planlamasında çalışanların rüyalarını gerçekleştiriyor” diye belirtiyor. “Moovit Smart Transit Suite ile şehirler, ulaşım kurumları ve organizasyonlar daha akıllı hale geliyor ve artan bir nüfus için daha uygun bir planlama yapılabiliyor.”

Moovit’in bulunduğu 1.400’ün üzerindeki şehirde, birkaç yıl boyunca her gün yüz milyonlarca veri noktası topladıktan sonra Moovit bu araçları oluşturdu. Şirket, ulaşım ve devlet kurumlarının kamuya açık ulaşım verilerini Moovit’in 60 milyon kullanıcısından gelen anonim verilerle ve 170.000 kişiden oluşan yerel editör topluluğunun oluşturduğu verilerle birleştirdi. Bir çok açıdan proje, toplu taşıma tarihinde benzeri görülmemiş bir nitelik taşıyor.

Moovit’ten şehirler için oyunun kurallarını değiştiren araçlar

Moovit Kentsel Hareketlilik Analizi – anonim olarak toplanan birden fazla veri kaynağını gelişmiş algoritmalarla birleştiren, bir şehrin çevresindeki nüfus hareketliliğini analiz eden ve toplu taşıma araçları hakkında görsel analizler sunan güçlü bir analitik araç.

Ulaşım Anketleri : Hedeflenmiş Moovit uygulaması kullanıcılarının cevapladığı ulaşım ile ilgili anketleri oluşturan, gönderen ve analiz eden gelişmiş bir online sistem. Bu yolcu anketleri gerçek zamanlı olarak yönetilir ve anonimleştirilmiş ayrıntılı cevapların yanı sıra sonuçlar görselleştirilebilir.

Transit Data Studio : Kullanımı kolay web arayüzü ile kapsamlı bir ulaşım veri yönetimi aracı; toplu taşıma bilgilerini oluşturmanıza, düzenlemenize ve yönetmenize olanak tanır. Global GTFS standardına dayanarak, duraklar, hatlar, güzergahlar, yolculuklar, saat çizelgeleri ve diğer veriler herhangi bir harici web sitesinden veya uygulamadan anında erişilebilir ve kullanılabilir.

Gerçek zamanlı bus locator : Şehir otobüslerinin gerçek zamanlı konumunu izleyen, görüntüleyen ve analiz eden; hafif, kolay entegre edilebilen bulut tabanlı bir sistem . Bus Locator ayrıca, gerçek zamanlı otobüs varış bilgisini, herhangi bir web sitesi, mobil uygulama veya Moovit’in API’na bağlanarak yolcularla paylaşmanıza olanak tanır .

Yol Tarifi API : Bir HTTP ara birimi aracılığıyla erişilen ve benzersiz multimodal özelliklerle iki konum arasında toplu taşıma ile gidilebilecek yol tariflerini sunan bir web hizmeti.

 

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>