Müşteri deneyimini ve gelir artışını etkileyen 5 unsur

0

Müşteri deneyimi

Araştırma, çalışan deneyimi (EX) ile müşteri deneyimi (CX) arasındaki ilişkiyi ve bunun hızlandırılmış büyüme üzerindeki etkisini göstermektedir. Ancak, çalışan deneyimine daha fazla odaklanmanın büyüme üzerindeki doğrudan etkisini ölçebilir miyiz? Bu soruyu yanıtlamak için Salesforce, Müşteri Deneyimini yönlendiren ve geliri artıran temel EX öğelerini belirlemek için 12 pazarda 4.100’den fazla C düzeyinde yönetici ve çalışanla anket yaptı.

Anket sonuçlarına göre;

♦ Çalışan deneyimi ile müşteri deneyimi arasındaki bağı kırmak, yüzde 50’ye veya daha fazlasına varan gelir artışı için büyük bir fırsata yol açabilir.

♦ Şirketler, çalışan veya müşteri deneyimlerine öncelik vermek arasında seçim yapmaları gerektiğini düşünüyor.

♦ C-suite üyelerinin %52’si, çalışanların sadece yüzde 32’sine kıyasla, kurumsal teknolojilerinin etkili bir şekilde çalıştığına inanıyor.

♦ Üst düzey yöneticilerin çoğunluğu (yüzde 73), değişim sağlamak için şirketlerinin çalışan verilerini nasıl kullanacaklarını bilmediklerini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>