NetApp’tan yeni all-flash ürünü

0

NetApp, yeni kurumsal all-flash ürününü ve verimlilik garantisini duyurdu.

Yeni NetApp All Flash FAS (AFF) A700s ürünü; kurumsal uygulamalar, analitik iş yükleri ve bulut entegrasyonu için BT’yi modernize edecek şekilde kompakt form faktöründe sunuyor. Flaş teknolojinin yoğun kullanımı ve depolama verimliliği sayesinde müşteriler veri merkezlerinin kapladığı alanı ciddi seviyede azaltabiliyor, enerji ve soğutma masraflarını düşürebiliyor. NetApp ayrıca iş yüküne bağlı olarak 5 kata kadar depolama tasarrufu sağlayan All-Flash Garantisini de duyurdu. Böylece müşteriler, kendilerine söz verilen kapasiteye ve verimliliğe sahip olabileceklerinin güvencesini de alıyor.  
 
 AFF A700s, AFF all-flash A-Series’in bir parçası. Bu seri içerisinde A200 giriş-seviyesi sistem, A300 orta-seviye sistem ve A700 üst-seviye sistem bulunuyor. A-Series depolama sistemleri, flaştan disk ve buluta kadar sınıfının en iyi veri yönetimi ve veri korumasının yanı sıra en yüksek ölçeklenebilir performansını da sunuyor.

 
Depolama işletim sistemi NetApp ONTAP’a güç veren NVMe fabric-uyumlu kümelenmiş mimariyi kullanan yeni model, NetApp’ın inovasyonda kat ettiği yolu izliyor. Bu mimari endüstrideki ilk 15TB SSD, 32Gb Fibre Channel ve 40Gb Ethernet bağlantı seçeneklerini de destekliyor. A700s ürünün öne çıkan bazı özellikleri ise şunlar:

En hızlı kurumsal depolama: Yeni Depolama Performans Konsey SPC-1 Sonuçlarına göre, AFF A700s, ortalama 0,69 milisaniyede 2.400.059,26 SPC-1 IOPS değerine ulaşıyor. Ürün, önde gelen depolama sağlayıcıları arasında en iyi performans sunan kurumsal all-flash ürünü ve tüm SPC-1 performans listesinde ilk üç arasında yer alıyor.

Veri merkezi verimliliğ: Enerji tüketimini 11 kat, raf alanı kullanımını 19 kat ve destek maliyetlerini %67 azaltan yoğun form faktörü kullanılarak toplam sahip olma maliyetleri iyileştiriliyor. Müşteriler sadece 4 raf kullanarak 600.000’den fazla IOPS ve 1PB kapasite elde edebiliyor.

Buluta en çok bağlantı sunan all-flash ürünü: Tüm AFF portföyünde olduğu gibi müşteriler; AWS, Azure, IBM Cloud ve diğer herkese açık bulut sistemlerine bağlantı imkanı veren açık bir çözüm sayesinde altyapılarını geleceğe karşı koruma altına alırken bulut ve kurumiçi ortamlarda maksimum görünürlük ve sorunsuz veri kontrolüne de sahip olabiliyor.
 
Yeni All-Flash Garantisi ise iş yüklerine özel, 5:1 veri küçültme oranına kadar ölçeklenebilir verimlilik garantisi sunuyor. Müşteriler böylece NetApp’ın söz verdiği depolama verimliliğine ve kapasiteye sahip olabiliyor. Aksi durumda NetApp farkı telafi etmek için masrafları karşılıyor. Garanti tüm AFF ailesi için geçerli.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>