Netflix Fortune 500 listesinde hızlı yükseldi

0

Online dizi ve sinema yayını yapan Netflix, 2015’teki genişleme politikası sonrasında Fortune 500 listesinde yükselişini hızlandırdı. Geçen yıl listenin sonlarındayken bu yıl 95 sıra birden yükselerek 379. sıraya yükseldi.

500 büyük şirketi sıralayan Fortune 500 listesindeki en hızlı yükseliş de 97 sırayla Salesforce’a ait. Netflix ise 95 sıralık yükselişle ikinci hızlı yükselen şirket konumunda.

Netflix’in hisseleri de ABD borsası S&P 500 endeksi içinde en iyi performans gösteren hisseler arasında yer alıyor. Şirket yıl başında video servisini 130 ülkede birden kullanıma açınca, kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşamış, hisse senetleri de 2016 yılına çok hızlı yükselerek girmişti.

On demand dizi/film servisinin 2016 için 31 ayrı dizide toplam 600 saatlik orjinal içerik üretim planı bulunuyor. Kendi yapımı olan dizilerle büyük beğeni toplayan servis bir yandan da alternatif TV kanalı olma yolunda ilerliyor. Servisin, önümüzdeki ay uygulamaya girecek fiyat artışıyla birlikte, çok belirgin bir gelir artışı yaşaması da bekleniyor. Yeni oluşacak yüksek geliri ile online video servisinin 2017’de Fortune 500 içinde ilk 100’e girme ihtimali de yüksek görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>