Netflix kurucusu Marc Randolph’tan tavsiyeler

0

Netflix kurucusu Marc Randolph

Netflix kurucusu Marc Randolph, iş dünyasında başarılı olmak isteyenler için tavsiyelerde bulundu. Marc Randolph’un kitap okuma konusundaki tavsiyesi dikkat çekti.

Netflix kurucusu Marc Randolph tavsiyeleri

Netflix’iin ilk CEO’su olan ve kurucu ortakları arasında yer alan Marc Randolph, iş dünyasında başarıyı yakalamak isteyenlere tavsiyelerde bulundu. CNBC’ye verdiği röportajda Randolph, önemli bilgiler paylaştı.

62 yaşındaki Randolph, birçok girişimcinin aksine çevrimiçi kurslara kaydolun veya kitap okuyun tarzında öneriler paylaşmadı. Randolph girişimcilere, becerilerinizi geliştirebileceğiniz ve aktif olarak uygulayabileceğiniz başka bir yol bulun diyor.

Özellikle de bir şeyler satmaya çalışmanın, becerileri geliştirmede etkin bir rol oynadığını söylüyor. Önceden düşünmenin önemine vurgu yapan Randolph, gerçek satış noktalarını tespit etmenin önemine vurgu yapıyor. Ayrıca müşterilerin daha önce neleri gördüğünün, sizin ürününüzü gördüklerinde ise nasıl tepki vereceklerini bilmeleri gerekiyor diyor.

Randolph 1999 yılında Netflix’teki CEO’luk görevinden ayrılmış, 2004 yılına kadar ise şirketin yönetim kurulunda aktif olarak yer almıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>