Netflix şifre paylaşımı için güvenlik önlemi alıyor

0

Netflix şifre paylaşımı

Netflix şifre paylaşımı yapan kullanıcılara yönelik yeni bir önlem alıyor. Bu önlemde yapay zekadan yardım alınacak.

Netflix şifre paylaşımı yapanları tespit edecek

Netflix, ücretli online sosyal platformlar arasında şifre paylaşımının en rahat yapıldığı platformlardan biri. Kullanıcılar 1,2 veya 4 kişilik abonelik yaptığında, abonelikte belirtilen kişi sayısı kadar kullanıcı, aynı anda platformu kullanabiliyor. Bu durum daha fazla sayıda kullanıcının farklı zamanlarda platformu kullanabilmesine neden oluyor. Böylelikle Netflix, potansiyel müşterilerini kaybediyor. Ancak Netflix, yapay zeka ile şifre paylaşanları tespit edebilecek.

CES 2019’da tanıtılan yeni yapay zeka sistemi, kullanıcı davranışlarını takip edecek. Yapay zeka ile kullanıcının şifrelerini hangi konumlarda girdiği izlenecek. Konum ve giriş sayısı arasında bir tutarsızlık tespit edildiğinde, Netflix kullanıcıyı şifre paylaşımı yapanlar listesine ekleyecek. Eğer yapılan bu tespit doğru ise Netflix hesapları tamamen kapatabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>