New York City eğitimde Zoom kullanımını yasakladı

0

eğitimde Zoom

Gizlilik ve güvenlik konusunda eleştirilerin ardından, New York City eğitimde Zoom kullanımını yasakladı. Zoom, yaklaşık 1 milyon kullanıcı kaybı yaşamış oldu.

Eğitimde Zoom kullanımına artık izin verilmiyor

Koronavirüs salgını nedeniyle son 3 aylık dönemde Zoom’un kullanıcı sayısı 210 milyondan 200 milyona ulaştı. Ancak artan kullanıcı sayısının ardından, Zoom için yöneltilen gizlilik ve güvenlik ihlali iddiaları da artıyor.

Zoom tarafından bu gizlilik ve güvenlik açıklarının giderileceği açıklaması birçok kuruluşu tatmin etmedi. New York City’de 1 milyondan öğrenci tarafından kullanılan Zoom’un yasaklanmasına karar verdi. New York City’de Eğitim Departmanı yetkilisi Danielle Filson, Zoom’u incelediklerini ve açıklar nedeniyle böyle bir karar aldıklarını söyledi. Filson, bu süreçte güvenli bir uzaktan eğitim ortamı oluşturmayı istediklerini söyledi.

Filson’ın yaptığı açıklamaların ardından, bu süreçte eğitimde Micorosft Teams’in kullanılması gündeme geldi. New York City’de 1800 okulda 1,1 milyon öğrenci tarafından kullanılan Zoom, bu kullanıcı kitlesini artık Microsoft Teams’e kaybetti. Benzer şekilde SpaceX şirketi de çalışanları için Zoom kullanımını yakalamıştı. Zoom, gizlilik ve güvenlik nedeniyle hem iş hem de eğitim dünyasında kullanıcı kaybediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>