NewCo Türkiye Ceo’su belli oldu

0

GroupM, Maxus ve MEC birleşmesiyle ortaya çıkan NewCo’nun Türkiye yönetim ekibini açıkladı. MEC Global ve NewCo’nun CEO’su Tim Castree, NewCo Türkiye’nin liderlik görevini Neslihan Olcay’ın üstleneceğini duyurdu.

MEC ve NewCo CEO’su Tim Castree “Medya içeriği ve teknolojiyi aynı çatı altında buluşturmak adına, Maxus ve MEC şirketlerini yeni oluşumumuz NewCo’da birleştirdik. Neslihan Olcay liderliğinde, MEC ve Maxus’u en iyi şekilde harmanlayacak bir ekibe sahip olduğumuza ve NewCo Türkiye’yi gelecek için daha güçlü bir ajans haline getireceğimize inanıyorum “d.edi

Ocak 2011’den bu yana Maxus Türkiye’nin CEO’su olarak görev yapan ve 23 yıldır reklam ve iletişim sektöründe çalışan Neslihan Olcay, Ocak 2018 itibariyle NewCo Türkiye’nin CEO’luğunu üstlenecek.

NewCo Türkiye’de COO olarak Serdar Aytok görev alıcak

18 yıl önce Y&R bünyesinde gruba katılan ve son 2 yıldır MEC’te eş genel müdür olarak görev yapan Serdar Aytok, NewCo Türkiye’de COO olarak güçlü ekibin parçası olacak. 2001 yılından bu yana MEC’te planlama ekiplerinin yöneticiliğinden iş alımlarına, mecra ilişkilerinden genel yönetim alanlarına kadar farklı konularda yetkinliğini artıran Aytok, tüm deneyim ve bilgi birikimini NewCo Türkiye’ye aktaracak.

WPP Türkiye Ülke Müdürü ve GroupM CEO’su Demet İkiler “Değişen dünyanın dinamiklerini daha etkin bir şekilde yönetebilmek adına grubumuzdaki gelişmeler ve değişimler devam ediyor. Neslihan ve Serdar‘ın geçmiş yıllarda da birlikte çalışma deneyimi bulunuyor; iki ajansımızın güçlü ekiplerinin de desteğiyle harika bir ekip oluşturacaklarına inancım tam” dedi.

Kuruluş yıllarından bu yana MEC bünyesinde bulunan ve 2015 yılından beri eş genel müdürlük görevini başarıyla üstlenen Hande Bursalıoğlu Beceren ise; birleşmenin ardından WPP grubuna ait, Millward Brown ve TNS markalarını bünyesinde bulunduran Kantar Insights şirketinin yeni CEO‘su olarak kariyerine devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>