Nexon yatırım stratejisini açıkladı

0

Nexon yatırım stratejisi

Nexon yatırım stratejisini duyurdu. Merakla beklenen açıklamada, Nexon 847 milyon dolarlık yatırım yapacağını belirtti.

Nexon yatırım stratejisini 4 şirket üzerine kuruyor

Ücretsiz online oyunlarıyla piyasada bilinen Nexon, Japonya ve Güney Kore merkezli bir şirket. Yatırım konusunda öncü olan Nexon, merakla beklenen yeni yatırım planını duyurdu.

Nexon; Hasbro, Bandai Namco, Konami ve Sega Sammy isimli dört firmaya 847 milyon dolarlık yatırım yapacak. 2020 yılında Nexon yaptığı açıklamada, oyun ve eğlence sektörüne 1.5 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurmuştu. Açıklanan bu dörtlü yatırım tutarı ise toplam tutarın yüzde 58’ine karşılık geliyor.

Nexon ayrıca yaptığı açıklamada, bu yatırımların şirketleri gelecekte satın almak için yapılmadığını belirti.  Şimdilik hangi şirkete ne kadarlık bir yatırım yapıldığı duyurulmadı.

2002 yılında kurulan ve kısmen kısa bir geçmişi bulunan Nexon, sektörün bilinen şirketleri arasında yer alıyor. 12 tane ücretsiz oyunu bulunan Nexon, mobil ve PC platformları için oyunlar geliştiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>