NFC ile cepten bulut tabanlı temazsız ödeme

0

NFC-ODEMEING Bank, yeni nesil mobil finans çözümü ParaMara ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk bulut tabanlı MasterCard temassız ödeme uygulaması olan ParaMara Temassız ile ING Bank müşterileri artık plastik karta ihtiyaç duymadan cep telefonuyla ParaMara uygulaması üzerinden temassız ödeme gerçekleştirebiliyor.

HCE teknolojisi sayesinde, ING Bank müşterileri GSM operatörlerine gitmeden veya SIM kartı değişikliğine ihtiyaç duymadan ParaMara Temassız ile cep telefonlarına temassız ödeme özelliği kazandırıyor ve bulut ortamında bilgilerini saklayarak ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

ING Bank kredi kartı müşterileri, Android 4.4 ve üzeri işletim sistemli, yakın alan iletişimi (NFC) uyumlu cep telefonlarına indirdikleri ParaMara uygulaması üzerinden oluşturdukları ParaMara Temassız ile anında tüm dünyadaki MasterCard temassız ödeme noktalarında ödemelerini akıllı telefonlarını POS’a okutarak gerçekleştirebiliyor.

ParaMara Temassız ile Türkiye’deki yüz bine yakın temassız ödeme kabul eden iş yerinden yapılan 50 TL altındaki alışverişlerde şifre gerekmiyor, 50 TL üzerinde ise POS cihazı üzerinden kart şifresi giriliyor ve kartlı işlemlerdeki müşteri deneyimi korunarak ödeme yapılabiliyor.

ParaMara uygulamasını indiren ING Bank kredi kartı müşterileri için akıllı telefonlarına temassız ödeme fonksiyonu kazandırmak çok kolay. Müşteriler, ParaMara üzerinden ParaMara Temassız oluşturmak istediklerinde saniyeler içerisinde işlemlerini tamamlıyor ve sistem otomatik olarak ING Bank kredi kartlarından birisine temassız özelliği tanımlanabiliyor.

Birden fazla ING Bank kredi kartı olan müşteriler, ParaMara Temassız oluştur komutunu verdiğinde tüm ING Bank kredi kartları uygulama içerisinde karşılarına çıkıyor ve kendi seçtikleri karta temassız özelliği verebiliyorlar. Ayrıca ParaMara Temassız ile yapılan tüm ödeme işlem hareketleri de anlık olarak ParaMara üzerinden görüntülenebiliyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>