Techinside Google News
Techinside Google News

Nintendo Switch oyunları neden küçük kartlarda?

- Advertisement -

Nintendo, oyun CD’lerini terk ederek yeni ürünü Nintendo Switch için farklı bir kart sistemini kullanmayı tercih etti.

Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen Nintendo Treehouse canlı yayınında ilk defa Nintendo Switch  kartları hakkında görüntüler paylaşıldı. Bu akış sonrasında Nintendo Switch hakkında daha fazla detaya sahip olmak mümkün olurken, akıllarda Nintendo’nun CD’ler yerine neden kart tercihi yaptığı kaldı.

“Mobil Cihazlarda CD Kötü Seçim”

CD’ler, konsol oyunları için uzun süredir standart oyun ortamları. Ancak bu kullanım aslında Nintendo Switch modeli ile çok fazla örtüşmüyor. Daha taşınabilir ve mobil bir cihazı sunmak isteyen Nintendo, mevcut sorunu önceden öngördüğü gibi küçük kartları tercih ederek çözümü daha da basite indirgemiş. Aksi halde CD kullanımı ile gelecek bir Nintendo Switch’in portatif kullanımında çok fazla kullanışlı olabileceğini söylemek zor.

Üstelik CD ile oyun çalıştıracak bir sistemin oynatılması ve bazen yan çevrilmesi CD okumasında hataya yol açabilir. Böyle anlarda da oyun oynamak Nintendo Switch için çok zorlu bir gelebilir. Gündemde yer alan soru ve eleştiriler sonrasında Nintendo cephesinden detaylı açıklamalar gelirken, Switch ile kartın neden kullanıldığı da net bir şekilde ifade edilmiş oldu.

Switch ile kart sistemine geçiş yapılması oyun sektöründe bir akım da yaratabilir. Piyasada Samsung gibi markalar tarafından 512 GB’a kadar arttırılabilecek depolama çözümleri sunulduğu için oyunların küçük kartlarda depolanması zor değil. Üstelik en büyük oyunların bile 80 GB’ı aşmadığı düşünüldüğünde CD’lerin yerini kartların alabileceğini söylemek mümkün.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir