Nio elektrikli araç piyasasında rekabetçi oluyor

0

Nio elektrikli araç

Nio elektrikli araç piyasasında Volkswagen ve Toyota’nın karşısına çıkıyor. Nio, sektördeki yükselişini sürdürüyor.

Nio elektrikli araç sektöründe yükselişini sürdürüyor

Nio CEO’su, artık BMW ve Audi’yi rakip olarak gören Çinli premium elektrikli araç üreticisi Nio Inc’in, Volkswagen ve Toyota’yla benzer bir şekilde konumlanacak yeni bir kitlesel pazar markası üzerinde çalıştığını söyledi.

İcra Kurulu Başkanı William Li yaptığı açıklamada, otomobil üreticisinin başka bir marka altında kitlesel pazar ürünleri üretme hazırlıklarını hızlandırdığını ve bir “çekirdek ekip”in “stratejik bir girişimin ilk adımı” olarak oluşturulduğunu söyledi. Li, “Nio ile yeni kitlesel pazar markamız arasındaki ilişki Audi-Volkswagen ve Lexus-Toyota’nınki gibi olacak” dedi.

Bununla bilrikte Nio, piyasadaki yükselişini sürdürmeye devam ediyor. NIO’nun ES8’i, halka ilk kez 2017’de tanıtılan yedi koltuklu bir elektrikli SUV olarak dikkat çekmişti. Araç, NIO’nun Çin’deki önde gelen EV üreticilerinden biri statüsüne ulaşmasına yardımcı oldu ve o zamandan beri birkaç ek model katıldı. Resmi bir basın açıklamasında NIO, ES8 için Avrupa Tüm Araç Tip Onayı (EWVTA) aldığını duyurmuştu Böylelikle amiral gemisi SUV artık tüm AB ülkelerinde seri üretim ve plaka kaydı için onaylanmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>