Nio kendi pil paketlerini geliştirecek

0

Nio pil paketleri

Çinli elektrikli araç üreticisi NIO, Tesla gibi rakipleriyle rekabet edebilmek için karlılığı ve rekabet gücünü artırmak için kendi geliştirdiği yüksek voltajlı pil paketlerini 2024’te üretmeye başlayacağını söyledi.

Şirket, 2024’ün ikinci yarısında 800 voltluk bir pil takımı üretmeye başlamayı planlıyor. Şirket ayrıca, Tesla’nınkine benzer bir planla, uzun vadede kendi ürettiği ve harici kaynaklı pillerin bir kombinasyonunu kullanmayı planlıyor.

NIO, 2024’ün ikinci yarısında satışa hazır olması beklenen yeni kitlesel pazar markası için kendi ürettiği pil takımlarını kullanmayı planlıyor. Bu yeni modellerin 200.000 ila 300.000 yuan (30.000-45.000 dolar) civarında fiyatlandırılması bekleniyor.

Nisan ayında tek pil tedarikçisi CATL ile yapılan anlaşmanın yenilenmesinden sonra pil maliyetlerinin ikinci çeyrekte artacağını söyledi. Çinli elektrikli araç ve pil üreticisi BYD, Tesla’ya yakında pil tedarik etmeye hazırlandığını duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>