Nio pil değiştirme istasyonu planını açıkladı

0

Nio pil değiştirme

Nio pil değiştirme istasyonu için 2025 yılı planını açıkladı. Nio, dünya çapında pil değiştirme istasyonlarını yaygınlaştıracak.Nio pil değiştirme istasyonu için 2025 yılı planını açıkladı. Nio, dünya çapında pil değiştirme istasyonlarını yaygınlaştıracak.

Nio pil değiştirme istasyonu için hedefini duyurdu

Pil değiştirme istasyonları, elektrikli araç üreticileri için en trend konulardan biri. Bu istasyonlar şarj endişelerini kaldırırken, bekleme sürelerini en kısa süreye indirme potansiyeline sahip.

Çinli elektrikli araç üreticisi Nio Inc başkanı Qin Lihong yaptığı açıklamada, 2025 yılında dünya çapında 4.000 pil değiştirme istasyonuna sahip olmayı planladığını söyledi. Premium elektrikli otomobiller üreten şirket, bu yıl sonuna kadar 700 pil değiştirme istasyonuna sahip olmayı hedefliyor. 2025 yılında ise bu sayının 4.000’e ulaşması planlanıyor.

Eğer Nio bu konuda başarılı olabilirse, elektrikli araç sahiplerinde yaygın olarak şarj endişelerini ortadan kaldıracak.

Pil değiştirme istasyonları, sürücülerin sürüşe güç sağlamak için arabalarındaki pili değiştirmesine olanak tanıyor. Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın bu istasyonlardan kuracağı belirtilmiş ancak geri adım atılmıştı. Nio ise bu alanda öncü şirketlerden olacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>