Techinside Google News
Techinside Google News

Nissan elektrikli araç hedefini yükseltti

Nissan  elektrikli otomobil satış hedeflerini yükselttiğini açıkladı. Nissan 2030’a kadar satışlarının yüzde 55’inin elektrikli olmasını hedefliyor.
- Advertisement -

Nissan  elektrikli otomobil satış hedeflerini yükselttiğini açıkladı. Nissan 2030’a kadar satışlarının yüzde 55’inin elektrikli olmasını hedefliyor.

Japon otomobil üreticisi, tamamen pille çalışan Leaf ile elektrikli araçlarda bir öncüydü, ancak daha çevik yeni girenlerin artan rekabeti karşısında birçok eski otomobil üreticisiyle birlikte mücadele etti.

Nissan şimdi, gelişmiş hibrit elektrikli arabaları da dahil olmak üzere, elektrikli araçların 2030 mali yılına kadar küresel satışlarının yüzde 55’inden fazlasını oluşturmasını hedefliyor.

Nissan, elektrikli araç segmentinin yüzde 40’lık bir hedeften 2026 mali yılına kadar yüzde 44’e yükseleceğini söyledi. Otomobil üreticisi yaptığı açıklamada, 2026’ya kadar 19’u tamamen elektrikli araçlar olacak 27 yeni EV araç planladığını söyledi.

Operasyon Direktörü Ashwani Gupta yaptığı açıklamada, Nissan’ın Smyrna, Tennessee tesisindeki EV üretimine ek olarak, Enflasyon Azaltma Yasası gerekliliklerini karşılamasına yardımcı olmak için aynı eyaletteki Decherd fabrikasında elektrikli aktarma organları inşa etmeyi planladığını söyledi.

Şirket, Envision AESC’nin mevcut arzına katkıda bulunacak olan ABD’de üretilen ikinci bir pil kaynağı eklemeyi düşünüyor. Nissan, 2026’dan itibaren pil üretiminin yerelleştirilmesi nedeniyle Yasaya uygun olacağından emin.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir