Nissan elektrikli SUV çıkarak

0

Nissan elektrikli SUV

Nissan elektrikli SUV modeli ile elektrikli araç piyasası için yeni bir seçenek sunacak. Nissan elektrikli SUV, özellikle menziliyle dikkat çekecek.

Nissan elektrikli SUV 355 km menzil sunacak

Nissan bundan sekiz yıl önce Leaf model aracıyla elektrikli otomobil piyasasına giriş yapmıştı. Aradan geçen uzun zamana rağmen yeni bir araç çıkarmayıp, sadece Leaf’in bir üst modeli tanıtılmıştı. Yeni nesil Leaf ile özellikle menzil konusunda iyileştirmeler yapıldı.

Diğer otomotiv şirketlerinin de bu alanda oldukça iyi araçlar çıkarması, Japon otomotiv devi Nissan’ı farklı model çıkarmaya yöneltti. Yeni bir elektrikli SUV modeli çıkaracak olan Nissan, özellikle menzil konusunda odaklanıyor.

Clean Technica tarafından yayınlanan raporlarda, yeni elektrikli SUV modelinin 355 km menzile sahip olacağı iddia edildi. Ayrıca tasarım yönünden de IMx Kuro ile benzerlik gösterecek. Aracın fiyatının ise 45 bin dolar olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>