Nissan üretimini geçici olarak durduracak

0

Nissan üretim

Çip sıkıntısı nedeniyle Nissan üretimini geçici olarak durdurma kararı aldı. Meksika’daki 3 fabrikada, Nissan üretimine geçici olarak ara verecek.

Nissan üretimini yeniden planlıyor

Japon otomobil üreticisi Nissan, yarı iletken çip eksikliğini yönetmek için üretim ayarlamaları yapıyor. Bu nedenle Haziran ayında 3 Meksika fabrikasında birkaç gün süreyle geçici olarak fabrikada çalışma durdurulacak.

Nissan’ın Aguascalientas Fabrikası 1, Haziran ayında yedi gün süreyle kapanacak. Aynı tesisin 2. Fabrikası ise ayda bir gün kapalı kalacak. Firma fabrikalarda üretimin hangi günlerin duracağı ile ilgili ise herhangi bir detay vermedi.

Ayrıca şirket, Morelos eyaletindeki CIVAC tesisinin Haziran ayında faaliyetlerini yedi gün süreyle geçici olarak durduracağını duyurdu.

Şirketin yaptığı açıklamada: “Hem yerel hem de küresel olarak otomotiv endüstrisine olan etkileri en aza indirgemek için üretim sürecimizde ayarlamalar yapmaya devam edeceğiz” denildi.

Ulusal istatistik ajansı INEGI’nin verilerine göre Nissan, bu yılın ilk dört ayında General Motors’tan sonra Meksika’nın en büyük ikinci otomobil montajcısıydı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>