Nitelikli insanları kendinizden kaçırmayın!

1

Business Insider’da yer alan bir Reuters haberine göre NSA nitelikli insan gücü bulmakta zorluk çekiyormuş. Bunun arkasında ise geçtiğimiz yıl yaşanan küresel güvenlik skandalının olduğu düşünülüyor.

Bu durum faaliyet alanları ve çalışma şartları ne olursa olsun işletmelerin nitelikli insanları kendinden kaçırması için güvenilirliğini kaybetmesinin yeterli olduğunu gösteriyor. Özellikle dijital dünyada sosyal medyanın ne kadar yaygın kullanıldığı ve toplumsal tepkilerin ne kadar hızlı şekillendiği göz önüne alınırsa bu durum daha net bir tehdit olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan insanların nitelikleri yükseldikçe şirketlerin onları seçmesi yerine onların şirketleri seçme lüksüne sahip olduğunu düşünürsek, işletmelerin bu tehditten korunmak için attıkları her adıma dikkat etmesi gerekiyor.

Yorumlar

  1. Sosyaliteler Türkiye için aksini ortaya koyuyor. Tabi Steve Jobs gibi bir yönetim altında bu başlık önemsenmeyebilir. Kişiliğim ve tercih hürriyetim için elmalı kariyere hayır demeliyim.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>