Nokia 5G hız rekoru kırdı

0

Nokia 5G hız rekoru

5G çalışmalarında Nokia ile Huawei arasında kıyasıya bir rekabet bulunuyor. Son olarak Nokia 5G hız rekoru kırdığını açıkladı.

Nokia 5G hız rekoru: 4.7 Gbps

Ağ çözümleri konusunda 5G birçok avantaj sağlıyor. Bununla birlikte birçok teknoloji şirketi 5G konusunda öncü olmak ve mevcut piyasaya şartlarını karşılamak rekabet halinde.

Özellikle Huawei ile Nokia arasında bu konuda kıyasıya bir rekabet bulunuyor. Huawei 5G baz istasyonları ile mevcut ağ çözümleri çalışmasını genişletirken, Nokia da hız konusunda önemli ilerlemeler kaydetti. Nokia tarafından yapılan açıklamada, 4.7 Gbps indirme hızı ile bu standartta en yüksek hıza ulaşıldığı belirtildi.

Bu hız rekorunun Teksas’taki bir merkezde, AirScale baz istasyonu kullanılarak kırıldığı açıklandı. Ayrıca bu hız rekorunun çift bağlantılı EN-DC fonksiyonuyla yani 5G ve LTE varken kırıldı. Yalnızca 5G bağlantısı yapıldığında, bu hız rekorunun çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceği vurgulanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>